2008 Ford Mustang SHELBY GT 500

Cena:
VIN:
Marka:
Model:
Typ:
Rok:
Przebieg:
Silnik:
Skrzynia:
Moc:
Kolor:
Wnętrze:
Stan:
Status:
Ilość wyprod. sztuk:

2008 Ford Mustang SHELBY GT 500 720 HP

Nazwa „Shelby” jest legendą samą w sobie. Jest to pojazd z wyścigowym dziedzictwem pochodzącym z lat 60-tych.
Ford wprowadzając na rynek piątą generację Mustangów w 2005 roku wzorował się na stylistyce z lat 60-tych.

Aż wreszcie w 2007 r Ford rozpoczął sprzedaż nowej wersji Mustanga GT500, zaprojektowanej we współpracy z Carrollem Shelby. Nowy GT500 został po raz pierwszy pokazany jako samochód koncepcyjny 23 marca 2003 na New York International Auto Show, od razu wzbudził zainteresowanie opinii publicznej. GT500 wyposażony został w 5.4l doładowany silnik V8 o mocy ponad 500 KM i sześciobiegową manualną skrzynią biegów T-56 Tremec, oraz 18-calowe aluminiowe koła. Wszystko to miało zapewnić ponadprzeciętne osiągi.


Specjalnie dostrojone zawieszenie poparte 12 letnia praca nad stworzeniem tego modelu, zaowocowało znakomitym debiutem na torze Daytona International Speedway w lutym 2005 roku. Przerobiony pas przedni wyposażony jest w funkcjonalny rozdzielacz powietrza i wyjątkowy dyfuzor. Zapewnienia to poprawę przepływu powietrza i aerodynamiki. Wloty na masce doskonale odprowadzają duże ilości ciepła wytwarzanego przez silnik (bliźniacza konstrukcja z Forda GT ). Zmienione wkłady reflektorów oferują bardziej agresywny wygląd i przez symetryczne ułożenie górnej i dolnej kraty z dużymi otworami powietrza wizualnie nawiązują do klasycznych GT500.

Wnętrze GT500 jest standardowo wyposażone w skórzane fotele, chrom został tu zastąpiony anodyzowanym aluminium. Na środkowej części widnieje tabliczka z Nr VIN i własnoręcznym podpisem Carrola Shellby. Gałka biegów pozwala zmieniać biegi szybko i precyzyjnie. Zarówno na skórzanej kierownicy jak i na zagłówkach widnieją znaki Cobry.

Carroll Shelby, słynny amerykański konstruktor i wizjoner. Twórca legendarnych sportowych modeli samochodów odszedł w wieku 89 lat 10 maja 2012 roku.
Model piątej generacji jest jednym z ostatnich modeli który projektował  sam Carroll Shelby, więc nie przegap tego wspaniałego dzieła! Ten właśnie model osiąga wysokie ceny w USA a znalezienie dobrego egzemplarza graniczy wręcz z cudem .
Shelby Gt 500 niewątpliwie będą trzymać mocno swoją cenę ze względu na jego krótką serię produkcyjną, historię jak i osiągi.

Oferowany egzemplarz poddany został modyfikacji które zwiększyły jego moc do 720 Hp a koszt modyfikacji wyniósł 95 000 zł

Cena zakupu : 149 900 zł